Kdy přivolat instalatérskou havarijní službu


Teče vám do bot – tento slogan, že „někomu teče do bot“ má přenesený význam nějakého nezvládnutého životního maléru, ale také se může jednat o doslovnou záležitost. Přijdete večer domů, a než stačíte v místnosti rozsvítit, došlápnete namísto na koberec do mělkého jezírka. V tu ránu vám teče do bot a vy zjišťujete, odkud se voda na podlaze vzala. Tehdy volejte instalatéra ihned a nezapomeňte vypnout hlavní jistič, kdyby se „náhodou“ vodě zachtělo proniknout do elektroinstalace.

plynový sporák

Cítíte plyn – zemní plyn není sám o sobě cítit, jeho pronikavý zápach i ve velmi malé koncentraci způsobuje záměrně přidávaná aromatická látka, jejíž aroma nelze s ničím jiným zaměnit. Jakmile ucítíte plyn (a je je jedno, kde, třeba i venku na ulici před cizím domem, neváhejte volat instalatéry, protože úniky plynu mohou mít katastrofální následky. V některých případech je nutné přivolat i hasiče, záleží na rozsahu závady.

moderní toaleta

Neodtéká záchod – očekáváte doma milou návštěvu, vaše známé, s nimiž jste se dlouho neviděli, ale jakmile spláchnete po sobě toaletu, voda s výkaly neodtéká? A nepomůže ani gumový zvon? Nemusíte termín návštěvy přesunout na jindy, zavolejte ihned instalatéry, ti přijedou cca do hodiny a vyřeší problém za vás. Pokud je závada až v kanalizaci, může být proces čištění náročnější, ale instalatéři jsou připraveni řešit i takto komplikované situace.

Praskl radiátor nebo topení v podlaze – závady na vytápění taktéž řeší instalatér – topenář. Pokud například praskne radiátor v topné sezóně, a je nutné kvůli tomu vypustit vodu ze systému, volejte instalatéra ihned, a nemusíte se zdráhat a pokládat si otázku, kdy volat havarijní službu Kanalizace instalatéři, a zda nepočkat do dalšího všedního dne. V létě to samozřejmě nespěchá, ale v zimě se počítá každá hodina, kdy vám mohou uhynout pokojové rostliny nebo domácí zvířata, a kdy to může mít neblahý vliv i na vaše zdraví.

Teče vám do bot – tento slogan, že „někomu teče do bot“ má přenesený význam nějakého nezvládnutého životního maléru, ale…