Stavíte patro?

Při stavbě domu mnoho lidí zvažuje jaký typ domu zvolit. Někdo má dostatečně velký pozemek a tak si může dovolit rozlehlý bungalov. Když máte menší pozemek, musíte ubrat z plochy domu. Velice moderní jsou bungalovy, které se staví většinou přízemní. Jsou oblíbené proto, že nemají patro – mnoho lidí nechce chodit do schodů ani teď ani v pozdějším věku, a jsou rádi, když mají všechno pěkně po ruce v přízemí.

modré schody

Když má člověk velký pozemek, je výběr domu snazší. Nejste limitováni rozměry a také odstupem od hranic sousedních pozemků. Je potřeba myslet na to jak velkou plochu budete potřebovat, kolik lidí bude v domě trvale žít a kolik lidí bude občas bývat u vás doma při příležitosti oslav a podobných záležitostí. I proto jsou populární bungalovy, protože většina z nich nabízí moderní řešení v podobě velkorysého prostoru v kuchyni a obývacím pokoji. Existují samozřejmě velké i malé bungalovy a velké i malé patrové domy. Záleží nejen na pozemku, ale i na osobních preferencích, vkusu a v neposlední řadě i na rozpočtu.

Proč patro?
Patrové domy vybírají lidé, kteří chtějí mít co největší zahradu. Je škoda zastavovat velkou plochu ze zahrady, když můžete využít typ stavby patrové, a ušetřit tak kus zahrady který jistě bude mít daleko lepší využití než jako zastavěná plocha. Pokud se toho nebojíte, zvolte patrový dům, protože co se týče financí, obdobně velké domy vyjdou zhruba nastejno – bungalov i patrový dům mají svá specifika, a co ušetříte u přízemního domu, zase zaplatíte na složitější konstrukci střechy.

červené schody

Patrové domy musí mít samozřejmě i schody se zábradlím. Pokud máte velký dům, budete potřebovat i větší schodiště, protože malé schody by nevypadaly dobře. Jestli vás ale trápí nedostatek místa pro dostatečně velké schody, vyberte si točité schody, které se vejdou na malý prostor ušetří vám tak další místo.

Při stavbě domu mnoho lidí zvažuje jaký typ domu zvolit. Někdo má dostatečně velký pozemek a tak si může dovolit…