Shodnout se na úklidu společných prostor bytového domu není jen tak


Bytový dům si můžete představit velice různorodě, může to být objekt se dvěma vchody, dvěma podlažími a se čtrnácti byty, anebo desetipatrový panelák s pěti vchody a celkem sto padesáti byty. Zatímco každý bytový dům řeší společně otázku technickou, tedy například opravy střechy, výstavbu fasády či rekonstrukci balkonů, ohledně úklidu si tu zodpovídají za pořádek majitelé či nájemníci bytů každého vchodu zvlášť. Čím více se v domě nachází vstřícných osob, ochotných ke spolupráci, a také v relativně dobré fyzické i psychické kondici, tím větší pravděpodobnost vzájemné dohody ohledně úklidu společných prostor svépomocí. Jinými slovy, snadno si tu lidé odhlasují, že každý byt zodpovídá za úklid schodiště, chodeb, výtahu a společných prostor v domě v rámci své kompetence dané rozpisem úklidu po jednotlivých týdnech.

bytový dům

Jiná situace je tam, kde jsou někteří lidé invalidní či dlouhodobě nemocní, anebo se neumí domluvit a nejsou ochotni ke spolupráci. Tehdy je vhodná chvíle oslovit úklidovou firmu, která zajišťuje úklid bytových domů v Praze 9. Oslovit ji mohou samozřejmě i tam, kde ochota uklízet panelák po jednotlivých partajích nechybí, ale je to zkrátka nad vaše síly nebo vám na úklid nevychází dostatek času.

byty v bytovém domě

Někteří lidé raději pracují v rámci výdělečné činnosti přesčas a pak si zajdou na relaxační masáž zad a reflexní masáž chodidel, anebo se jdou projít do parku a posedět v cukrárně, čímž svůj volný čas vyplní příjemněji. Není pak pro ně problém složit se na výplatě zaměstnancům úklidové firmy, která si poradí s úklidem http://www.svetzeny.cz/psychologie/rady-a-tipy/uklidem-ke-klidu-odbornice-na-uklizeni-marie-kondo-vas-nauci-byt-stastnejsi paneláku možná lépe a efektivněji. V každém případě víme, že existují úklidové firmy, a že jsou spolehlivé a precizní, čímž řeší tyto situace v bytových domech podle požadavků klientů, a že se také postarají i o méně populární činnosti, jako je například mytí oken ve vyšších patrech na chodbách a schodištích.

Bytový dům si můžete představit velice různorodě, může to být objekt se dvěma vchody, dvěma podlažími a se čtrnácti byty,…