Jak si dopřát v zimě tepelný komfort a ještě ušetřit

Víte, jakou největší výhodu mají lidé, co žijí na Kanárských ostrovech? Nemusí řešit ceny energií za vytápění. Zimu na „Kanárech“ zažijete leda tak otevřením chladničky nebo vysypáním ledu z mrazáku, ale zimní bundu a teplé zimní obutí tu nebudete potřebovat. I v lednu je zde totiž v průběhu dne teplota velmi vysoká, kolem 20 stupňů Celsia, takže nějaké shánění akumulačních kamen, elektrických přímotopů nebo elektrokotle je tu zhola zbytečné.

krb v domě

V tomto směru můžeme lidem z tamní oblasti skutečně závidět, protože my tu řešíme, zda přejít z plynového kotle na tepelné čerpadlo, anebo dát přednost krbovým kamnům, pokud bude cena zemního plynu i nadále v takové výši, pro někoho i zcela neúnosná.

Jestliže se rozhodnete jít tou nejúspornější cestou, pak sázejte na osvědčenou klasiku – palivové dřevo, jehož cena je stále i přes jisté zvýšení z hlediska vytápění nejvýhodnější. Jak to ale udělat, když máte dům poměrně prostorný, a nechcete v něm topit pěti kamny naráz? Pak by to mohlo vyřešit podlahové topení.

Požádáte instalatéra, který řeší topení v Ostravě, o konzultaci a návrh systému na míru, a domluvíte se pak na termínu výstavby. Získáte tím ovšem nejen velmi úsporný systém, ale také nesmírně komfortní. Je to vlastně jednička na trhu, z hlediska poměru ceny k výkonu.

dřevo v krbu

Teplo od nohou má pozitivní vliv na vaši energii

Lidské tělo funguje jako přenašeč a distributor vnitřní duchovní energie a toto si dobře uvědomují zejména specialisté, co provádí reflexní masáže chodidel. Tímto způsobem lze rozproudit energii v těle i tam, kde je zablokovaná. Tlakem a působením tepla na reflexní body se dané místo rozvibruje a může to zpětně ovlivnit práci vnitřních orgánů, například tlakem na palec zlepšíme činnost mozku a pod prstní kostí zas práci srdce.

Jestliže máme doma topení v podlaze, můžeme jej efektivně využívat obdobným způsobem – prostřednictvím tepla a bosonohé chůze docílíme potřebného efektu i bez masérského úkonu.

5/5 - (2 votes)

Víte, jakou největší výhodu mají lidé, co žijí na Kanárských ostrovech? Nemusí řešit ceny energií za vytápění. Zimu na „Kanárech“…