Vylepšete vašim dětem život pískovištěm

Některé předměty nám mohou připadat natolik všední a obyčejné, že za nimi rozhodně neshledáváme žádné zvláštní benefity. Vnímáme je sice jako součást našeho života, ale kdybychom o ně přišli, možná bychom jejich nepřítomnost ani nezaregistrovali. Moudří lidé se na to ale dívají jinak, vnímají každou drobnost jako důležitou součást reality všedního dne, a kdybyste se jich zeptali na vlastní názor ohledně pískovišť pro děti, dali by vám jasně najevo, že je to jedna z nejdůležitějších pomůcek pro rozvoj dětské osobnosti, což se následně projeví i v dospělosti. Čím dětská pískoviště 150 x 150 formují osobnost, a proč jsou tak důležitá?

pískoviště pro děti

Doteky – jistě jste již zaslechli na některých zdrojích, jak mnoho kreativních hraček pro děti, jako jsou stavebnice či výtvarné potřeby, podporují jemnou motoriku a prostorové vnímání, což je samozřejmě pravda, ale zapomínáme na jednu důležitou věc, a sice na sílu doteků lidskou dlaní. Děti v kontaktu s jemným pískem zvyšují svou citlivost a objevují svůj niterný energetický potenciál. Bude jim to prospěšné v dospělosti zejména v partnerství, kde by měla hrát důležitou roli nejen láska, ale i něha, jemná pohlazení, objímání a všechny další formy blízkého tělesného kontaktu.

děti na pískovišti

Kontakt se zemí – planeta Země není mrtvé těleso, je to velmi vydatný energetický zdroj, a to nejen díky magnetickému poli. Se Zemí je to podobné, jako se Sluncem, odkud čerpáme energii s velkou samozřejmostí, a bez jehož existence by život na Zemi nemohl být uskutečněn v podobě, jakou známe. Nechte tedy děti čerpat energii jak ze Slunce, tak i ze zemského povrchu, a to nejlépe právě na pískovišti nebo na trávníku, kde lze bez problémů chodit naboso. Bosonohé chodníčky si dnes lidé budují dokonce i ve velkoměstech, tak proč nemít jeden takový písečný pro vaše ratolesti přímo na zahradě?

Některé předměty nám mohou připadat natolik všední a obyčejné, že za nimi rozhodně neshledáváme žádné zvláštní benefity. Vnímáme je sice…