Mocný pán

Kolik znáte lidí, co si domů už někdy pozvali elektrikáře. No já bohužel z vlastní zkušenosti jsem ještě nikoho takového nepotkala. A celkem mě to překvapuje, jak jsou lidé tady k tomuhle nějak lhostejní a vůbec jim nevadí, že jim třeba elektriku na baráku nedělá elektrikář, ale jen nějaký kamarád, který tomu třeba rozumí. Jako ano může být sebe víc šikovnější, ale ví to co, odborník je odborník. Má na to vystudovanou školu a taky už nějakou praxi za sebou. Ale co ti mladí? Ti jsou na tom stejně, pokud jsou šikovní tak se v tomhle oboru neztratí a taky z nich můžou být páni elektrikáři. Proč ne.

revize

Vždyť se učíme celý život a platí to pro všechny přece. Už vás určitě od mala učili že na elektřinu se jen tak zásadně nešahá. Může být někdy opravdu zrádná a nadělat hodně škody. A není to jen o elektrických drátech a podobně, ale hlavně i o domácích spotřebičích, které každý den využíváme. Proto na ně berme zřetel a k některým se chovejte s velkým pozorem, klidně by vám mohli také ublížit. Tím vás nechci děsit, ale určitě byste i vy svoje děti měly učit a vést k tomu, že elektřina je prostě nebezpečná a v nejlepším nebo v každém případě kdy je nějaká porucha tak se volá pan elektrikář, který se v tomhle vyzná a závadu nám opraví.

revize

Samozřejmě žárovku si snad vyměnit umí každý, to zase abychom nepřeháněli. Taky je dobré vědět, že by se měla provádět revize. Ano málo kdo to ví, nebo na to nebere zřetel a vyloženě na to kašle. Já jsem to taky třeba nevěděla, vím jen že se revize dělala na novostavbě a pak když jsme u babičky nechali dělat novou elektřinu, ale že třeba se dělá revize i u elektrospotřebičů, tak to jsem byla opravdu překvapena. Přímo na tohle se specializuje firma revize elektro Praha Technologie-budov, která vám může poskytnout své služby a revizi elektra vám u dělat.

Kolik znáte lidí, co si domů už někdy pozvali elektrikáře. No já bohužel z vlastní zkušenosti jsem ještě nikoho takového…