Máte dokonalý bazén?


Nevím, jak vy, ale já si léto bez koupání se nedokážu vůbec představit. I kdybych měl povinností habaděj, určitě využiji aspoň za těch největších veder možnost vlézt někam do vody a užít si to v ní. A pak se třeba aspoň trochu opálit někde v její blízkosti. Dříve jsem se koupal, kde se jenom dalo. Nebylo vyhnutí. Ale dnes už je ta doba dávno pryč. Neodolal jsem pokušení a stejně jako spousta dalších našich lidí jsem si pořídil bazén. Svůj vlastní bazén.

dítě v bazénu

A dodnes této volby rozhodně nelituji. Zatímco dřív jsem se musel poměrně dlouho trmácet k volně dostupné vodní přehradě, nyní to mám ke své vlastní vodní nádrži jenom pár kroků, zatímco dřív jsem mohl ležet jenom na písku na pláži, nyní už je to na dlažbě obklopující bazén daleko pohodlnější, a zatímco dřív jsem ve vodě cítil pod nohama nepříjemně mazlavé bahnité dno a nikdy jsem nevěděl, zda tu nešlápnu třeba i na nějaký střep nebo plechovku zanechané zde nějakým tím lidským omezencem, který se s tím nechtěl nosit do popelnice, nyní už se mohu cítit ve vlastním bazénu v tomto ohledu v bezpečí. A o tom, že mám ve svém bazénu kvalitnější vodu, se snad ani zmiňovat nemusím, to je nasnadě.

plavec v bazénu

Mnoho lidí je na tom podobně jako já. Pořídili si také své bazény a užívají si je. Ale přesto na tom nejsou dodnes mnozí z takovýchto lidí přece jenom tak dobře jako já. A sice proto, že já mám ještě něco navíc. Jedno z příslušenství, která činí bazény ještě lepšími.Nemluvím tu teď ale ani o schůdcích, ani o filtraci nebo bazénovém vysavači, což už se stalo docela běžnou věcí. Mluvím o zastřešení, které jsem svému bazénu také pořídil.

Možná si právě myslíte, že je takové bezkolejnicové zastřešení bazénu zbytečnost, že bez toho se dá obejít. A je faktem, že se bez něj obejít dá. Ale s takovým zastřešením je to přece jenom lepší. Protože to poskytuje bazénu dobrou službu, a navíc to i dobře vypadá. Jak se můžete sami přesvědčit.

Nevím, jak vy, ale já si léto bez koupání se nedokážu vůbec představit. I kdybych měl povinností habaděj, určitě využiji…