Jak bojovat s podrážděným žaludkem?


Trpět bolestí břicha není nic neobvyklého. Podrážděný žaludek, který způsobuje vaše bolesti, může být způsoben nejrůznějšími problémy. Stres, špatná životospráva, celiakie anebo i další zdravotní problémy. Ve většině případů se nejedná o nic vážného, ovšem pokud vás bolí žaludek pravidelně, navštivte raději vašeho lékaře. Na občasnou bolest žaludku ale může kromě analgetik nebo určených léků pomoci i nejrůznější přírodní prostředky. Pojďme se na některé z nich podívat.

Máta

Lístky máty obsahují mentol a ten se již od nepaměti používá jako přírodní prostředek proti žaludečním obtížím. Pokud máte podrážděný žaludek, zkuste třeba mátové pastilky, které vám mohou ulevit. Výborný je také mátový čaj, jen musí být kvalitní. Jeden z takových je mátový čaj Darka shop.

máta

Zázvor

Zázvor se používá běžně v kuchyni nebo pro přípravu čaje. I přes jeho silnou pikantní chuť vám může pomoci ulevit od problémů s žaludkem. Je protizánětlivý, takže ještě lépe funguje, pokud vaše bolesti způsobuje nějaký zánět. Nejlépe konzumujte kořen zázvoru v čerstvé formě nebo jako čaj.

Jablečný ocet

Jablečný ocet není úplně něco, co chcete jen tak popíjet, ale na podrážděný žaludek je skvělý. Spolkněte ho jen tak na lžičce, nebo ho smíchejte s vodou a medem, aby bylo jeho pití snesitelnější.

cvičení

Cvičení

Od bolesti břicha vám může pomoci také cvičení. Nemusí se jednat o nic extrémního, pomůže pravidelné zařazení lehčího pohybu, jako je chůze, pilates nebo jóga, která se soustředí i na dýchání. I správné dýchání vám může pomoci s bolestí břicha. Cvičení snižuje nadýmání a plynatost, což vám také pomůže ulevit od bolesti.

Teplo

Zvláště pokud vás bolí břicho z důvodu menstruačních bolestí, může vám pomoci aplikace tepla. Zkuste třeba nahřívací polštářek, nebo vám pomůže jen horký ručník. Případně si dopřejte horkou sprchu nebo horkou vanu.

Trpět bolestí břicha není nic neobvyklého. Podrážděný žaludek, který způsobuje vaše bolesti, může být způsoben nejrůznějšími problémy. Stres, špatná životospráva,…