Čištění vody nikdy nebylo jednodušší
Každý, kdo kdy někdy plaval, jistě moc dobře ví, jak zábavná a zároveň často i náročná činnost to je. Během plavání totiž zabírají takřka všechny svaly kostry, což má za následek nejen jejich posilování, ale zároveň i velké energetické výdaje. Díky tomu se pak velmi dobře hubne. A často je hubnout potřeba. Valná část našeho obyvatelstva má nadváhu, či dokonce trpí obezitou. Ani jedno není dobré a je vhodné se tomu postavit. Plavání společně s racionálním stravováním je nejlepším způsob, jak se zbavit přebytečných kilogramů, a navíc si zlepšit svou fyzickou i duševní kondici. Chce to však mít vlastní vodní plochu.
Ovšem ani s ní ještě člověk zcela nevyhrál. Voda v bazénech je stojatá a má tedy tendence k degeneraci. A proto je nezbytné je čistit a obecně udržovat v dobrém stavu. K tomuto účelu slouží široké spektrum bazénů příslušenství. Základem je samozřejmě chemie. Bez ní by to nešlo. Nejlepším a zároveň i nejprodávanějším představitelem chemických přípravků do bazénů je dlouhodobě chlór. Je totiž silný a zároveň se dá sehnat za docela malé peníze. Jeho nevýhodou je, že trochu zapáchá a u některých citlivějších jedinců může vyvolávat na kůži i svědivé pupínky.
V takovém případě je prozíravější raději sáhnout po aktivním kyslíku, který výše zmíněnými neduhy netrpí. Je však o něco dražší. Velice populární, zvláště v posledních letech, je i mořská sůl. Ta je maximálně přírodní, avšak sama o sobě příliš velký dezinfekční účinek nemá. Je proto nezbytné ji zkombinovat se solonizační jednotkou. Nejen chemie hraje při udržování bazénové vody v čistotě velkou roli. Podstatné jsou i speciální plachty, které se používají nejen pro zazimování, ale zároveň mohou fungovat i během noci, případně v deštivých dnech. Tyto plachty chrání vodu před nečistotami a některé ji dokonce zvládnou při vhodném počasí i trochu ohřát.
Každý, kdo kdy někdy plaval, jistě moc dobře ví, jak zábavná a zároveň často i náročná činnost to je. Během…