Registry pro nedobroty


Ano, na Moravě je člověk, který něco udělal, co není právě v souladu s etikou či slušným chováním všeobecně nazýván nedobrota. Možná jste to zaslechli v nějaké pohádce nebo filmu, kde se mluví nářečím. V každém případě zde nejsme proto, abychom zde měli jazykový koutek., my jsme zde proto, abychom se podívali na to, kde je takových lidí strašně hodně.

Představte si situaci, že vám přijde složenka. Taková, která chodí každý měsíc. A ta někam zapadne a vy to nepostřehnete. Nebo ji nezaplatíte úmyslně, protože na to nemáte. A řeknete si, že to dáte příští měsíc dvakrát. Ale zapomenete na to. Takže za ten jeden měsíc zůstáváte někomu dlužen. A on se neobtěžuje vás upozornit, nebo to udělá, ale vy nad tím mávnete rukou. A to je špatně.

hromada bankovek

Tatéž situace je stejná, pokud platíte převodem z banky. Jeden jediný měsíc vám banka neodeslala požadovanou částku a vy jste to nepostřehli. Opět se tak stáváte dlužníkem.

Slušný věřitel zavolá, nebo upozorní a dává nějakou dobu k nápravě. Ale jsou i takoví, kteří na to kašlou a rovnou vás šoupnou do registru pro nedobroty, tedy pro dlužníky. Co na tom, že jste to dávno doplatili, prostě jste dlužili a tři nebo pět roků jste prostě v registru. Tři nebo pět let je to podle toho, o který registr se jedná. Ono je jich totiž více. A vy ani netušíte, že tam někde jste.

bankovky v hrsti

V běžném životě je to naprosto jedno, ale když přijdete žádat do banky o půjčku, vyrazí s vámi dveře. Ano, právě kvůli tomu registru. Takže vám nezbývá než se pídit po jiném finančním produktu. A jinde než u bank. Ty vám nic nepůjčí. Takže je zde ještě nebankovní hypotéka bez registru, kde se to skutečně neřeší. A jedině tato půjčka vám bude poskytnuta i přes ten zápis. Proto, pokud máte takový nějaký podobný problém, neházejte flintu do žita a klikněte na odkaz výše v článku. A budete překvapeni, co všechno jde.

Ano, na Moravě je člověk, který něco udělal, co není právě v souladu s etikou či slušným chováním všeobecně nazýván…