Pro lepší menstruaci

Věděly jste, že bolesti břicha mohou být způsobeny používáním tamponů?
Nedávné výzkumy potvrdily, že mnoho žen zbytečně trpí bolestmi břicha během menstruace. Kdyby totiž nepoužívaly tampony ale třeba vložky nebo menstruační kalhotky z nanovláken, měly by o starost méně a menstruaci by zvládaly daleko lépe. Bolesti jsou způsobeny tím, že se v těle nenachází cizí těleso a tělo jej zkrátka nepřijímá. Snaží se bolestí upozornit na tento stav, ale mnoho že svému tělu nenaslouchá a toto je bohužel výsledek.

světlé kalhotky

Nevyhovují vám vložky?
Tampony používá větší počet žen, protože jsou spolehlivější. Nezapáchají jako vložky, i když si je měníte často. Vložky se i přes dostatek lepidla a přesné nalepení na kalhotky mohou snadno odlepit a nehoda jen a světě. U tamponů nic takového nehrozí, a proto po nich sahá většina žen. Mnohem lepší je používat ekologické, opakovaně použitelné kalíšky nebo kalhotky. Jak se používají a v čem jsou lepší?

vložky a tampony

Protože se kalíšek i kalhotky dají používat opakovaně, jde o ekologickou variantu menstruačních pomůcek. Pořizovací cena je sice trochu vyšší, ale kalíšek vydrží desítky let. U něj některé ženy mají problém s jeho vylitím a opláchnutím před výměnou, ale na to se dá zvyknout. Kalhotky zase nevyhovují ženám, které nemají rády vložky. U kalhotek totiž žena cítí vlhkost a to každé nedělá dobře. Zatímco kalíšek stojí od zhruba 300 korun za kus, kalhotky jsou dražší a jejich cena se pohybuje zhruba od 500 korun za kus. Kalíšek se prodává ve více velikostech a kalhotky najdete v různých kategoriích podle intenzity krvácení. Je dobré mít doma více kusů pro pohodlné střídání. Kalíšek oproti kalhotkám není vhodný pro dívky, které teprve začínají menstruovat. Kalhotky naopak mohou nosit slečny od úplně první menstruace, protože jsou velmi diskrétní a komfortní, a proto si získávají na oblibě.

Věděly jste, že bolesti břicha mohou být způsobeny používáním tamponů? Nedávné výzkumy potvrdily, že mnoho žen zbytečně trpí bolestmi břicha…