Co vězí za neúspěchy?
Soukromé podnikání může, ale také rozhodně nemusí být terno. Včetně podnikání internetového. Někdy se v tomto prostě daří, ale někdy třeba ani trochu ne. A co může vězet za těmi zatracenými nedostatky, které způsobují třeba i nízké nebo dokonce nulové příjmy nebo klidně i ztrátu? Proč se někdy třeba takovým internetovým podnikatelům dokonce ani trochu nedaří, i když by měli mít zákazníků víc než dost, protože je všude na světě požehnaně uživatelů internetu, kteří mohou kdykoliv zavítat na jejich podnikatelské weby a něco si tu koupit?
Za takovými neúspěchy stojí často třeba i jenom taková zdánlivá banalita, jakou je to, jak se ten, který web zamlouvá internetovým vyhledávačům. Ono totiž platí, že web, který je podle kritérií internetových vyhledávačů ideální, dosahuje v těchto ideálního umístění v seznamu dalších nabídek, a když tu přichází lidem záhy na oči, je tu daleko větší pravděpodobnost toho, že internetovou veřejnost osloví. A od oslovení už je k uzavírání obchodních kontraktů vcelku blízko.
A tak si musí nechat neúspěšní internetoví podnikatelé své weby optimalizovat pro internetové vyhledávače. A také pochopitelně vsadit na tu nejefektivnější reklamu. Zkrátka jsou jim pro dosahování úspěchů zapotřebí SEO a PPC, máme-li si to říci zkráceně.
A co z těchto možností podpory podnikatelských webů je efektivnější a úspěšnější? Jak si tato řešení stojí v duelu SEO vs. PPC? Vzhledem k tomu, že obojí slouží témuž účelu, tedy zviditelňování nabídek internetových podnikatelů, jenom různými způsoby, nedá se užitečnost toho či onoho porovnávat navzájem. Obojí prostě pomáhá, a pokud si z toho má tedy nějaký podnikatel vybírat, měl by si v ideální případě vybrat obojí. Protože PPC reklama mu pomůže okamžitě, klidně i už ve chvíli, kdy je publikována, a optimalizace zase zaručuje vylepšením pozice webu v internetových vyhledávačích dlouhodobější pozitivní efekt.
Soukromé podnikání může, ale také rozhodně nemusí být terno. Včetně podnikání internetového. Někdy se v tomto prostě daří, ale někdy…